HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

LPG DENİLİNCE AKLA GELEN İLK MARKA

Sayın Temel BİRİNCİOĞLU tarafından 1989 yılında ANTGAZ LPG San. ve Tic. Ltd. Şti. Antalya Dolum Tesisinin inşaatına başlanmış, 1991 yılında ise 160 ton depolama kapasitesi ile bölgede faaliyete geçmiştir.

ANTGAZ kısa sürede Antalya, Burdur, Isparta illerinde Tüplügaz'da marka olma yolunda ilk adımını atmıştır. 1995 Yılında Ege Bölgesinin ihtiyaçları düşünülerek Denizli Seçilmiş ve burada bir dolum tesisi inşasına başlanmıştır. Yapımı tamamlanan bu tesis halen Ege Bölgesinde Aydın, İzmir ve Denizli olmak üzere tüplü ve otogaz LPG dağıtımı faaliyetlerini sürdürmektedir. Sektörümüzde Hızla gelişen ve Otogaz olarak bilinen LPG nin otomobillerde yakıt olarak kullanılmasının yaygınlaşmasında yerini alması kaçınılmazdı. 1995 yıllarından itibaren bu doğrultuda çalışarak hemen hemen tüm Türkiye genelinde bayi satış ağlarını oluşturmuş ve faaliyetine devam etmektedir. Tüplügaz ve Otogaz'ın yanı sıra Dökmegaz ile okul, hastane, otel, fırın gibi kamu ve özel işletmelerine hizmet verilmektedir. ANTGAZ %100 yerli sermayesiyle ülke ekonomisine katkı sağlamakta ve bölgede bilinen güvenilirlilik ilkesinden de taviz vermemektedir. Ayrıca bölgede dolum tesislerinin az oluşu, ANTGAZ'ın bölgede daha kaliteli ürün ve daha uygun fiyat ile müşterilerinin memnuniyetini kazanmasını sağlamıştır. 2001 Yılı Başında kardeş firma olduğumuz Akçaabat LPG Dolum tesislerimizin Ünvanı değiştirilerek Trabzongaz LPG Sanayi Nakliyat ve Ticaret A.Ş. Olmuş ve Bir Tüp İmalat Fabrikası daha ilave edilerek faaliyetine başlamıştır.

Halen Antalya 260 ton, Denizli 200 ton depolama kapasitesiyle tüp dolum ve lpg otogaz ikmal tesisleriyle bölge halkına hizmet vermeye devam etmektedir.