DÖKMEGAZ

DÖKMEGAZ

 Dökmegaz, Mix ve Propan olarak iki çeşittir.
   Normal şartlarda standart olan gaz Mixgazdır. Ancak soğuk havalarda yanıcı ve iticiliği daha fazla olan propan tercih edilir.

   LPG'nin tüketiciye tüplü ve dökme olarak iki ayrı satış şekli vardır. "Dökme gaz",tüplü satıştan farklı olarak,LPG'nin tüketiciye kamyon-tankerlerle ulaştırılması ve kullanım yerindeki tanklarda depolanması esaslarına dayanan satış şeklidir.

   Sanayide çok çeşitli sebeplerle dökme gaz sistemler, kullanılmaktadır. Fabrikamızda araç üstü taşıma tankları,sabit stok tankları (yer altı-yer üstü) imalatı yapılmaktadır.

   Antgaz'ın uzman personeli,ihtiyacınıza göre ücretsiz keşif ve projelendirme hizmetleri gerçekleştirmekte;tesis kuruluşundan,bakımına ve ihtiyaçların giderilmesine kadar tam bir hizmet sunmaktadır.

   Dökme gaz sistemi ;

  •     turistik işletmeler,
  •     küçük sanayi tesisleri,
  •     tavuk çiftlikleri,
  •     seralar vb.


    Yandığında kükürt,azot oksit gibi maddeleri açığa çıkarmayan LPG'nin kullanılması,bazı sektörlerde ürün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Seramik ve cam gibi sektörlerde ürün kalitesini artırmaya yönelik kullanılan LPG,tekstil,gıda,metal,deri,otomotiv gibi çeşitli sektörlerde de tercih edilmektedir.LPG'nin diğer bir kullanım alanı olan kojenerasyon uygulaması için ise son yıllarda yaygınlaşmaya başlamıştır.